Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu – wypoczynek i aktywna zabawa

Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci

Podobno wakacje z dziećmi to nie wakacje. Jednak my uważamy inaczej – sami mamy dzieci z którymi uwielbiamy spędzać czas, również podczas urlopu. Jednak oprócz tego, że jesteśmy rodzicami, jesteśmy też ludźmi, którzy czasem marzą o chwili ciszy i atrakcjach, które bez reszty pochłoną uwagę naszych dzieci. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was przegląd najważniejszych atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu i okolicach. Dzięki temu ciekawie spędzicie czas kiedy Wasze dzieci nacieszą się już zabawami w piasku na plaży.

Gotowi?

Zaczynamy!

Oceanarium

Mureny, płaszczki, rozgwiazdy, piranie, a nawet rekiny rafowe – Oceanarium w Kołobrzegu to doskonały pomysł na deszczowy dzień lub chwilowy brak zainteresowania zamkami z piasku u Twoich dzieci. To również fajna propozycja dla małych pasjonatów zwierząt oraz fanów „Gdzie jest Nemo”. Akwaria pełne kolorowych rybek, ukwiałów oraz wodnych żyjątek będą dla Twoich dzieci niesamowitą przygodą do podwodnego świata. Pomiędzy kolejnymi akwariami będziecie mieli chwilę na spokojną rozmowę, przemyślenia, a nawet – kawę.

Lokalizacja: Aleja I Armii Wojska Polskiego 6c

Cena: 20 zł (bilet normalny), 15 zł (bilet ulgowy), dzieci do lat 2 – wstęp wolny

Czas zwiedzania: 45 minut (bez przewodnika)

Wrażenia: kolorowy, podwodny świat na wyciągnięcie małych rączek, a dla Was – chwila odpoczynku.

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Jeszcze tylko 200, 199, 198… idziecie ostrożnie po stromych stopniach na sam szczyt latarni. Co jakiś czas wyglądacie przez okienko na kolejnych piętrach wieży, a plaża jest coraz mniejsza i mniejsza. W końcu docieracie na sam szczyt! Dzieci szybko łapią swoje słomkowe kapelusze, a Wy szukacie aparatu. Widok jest wprost oszałamiający! Piękna, szeroka plaża aż po horyzont, bezkres morza przed Wami oraz widok na prawie cały Kołobrzeg.

Lokalizacja: Morska 1

Cena: 8 zł (bilet normalny), 6 zł (bilet ulgowy)

Czas zwiedzania: 30 minut

Wrażenia: nadmorska przygoda w klasycznym wydaniu

Muzeum Minerałów

Skoro już jesteście w Latarni Morskiej schodząc z wieży zajrzyjcie do jej podziemi, aby odkryć kolejne skarby! W Muzeum Minerałów zobaczycie m.in. skamieniałe gniazdo dinozaurów, skamieniałe drewno, poznacie narzędzia pracy w kopalniach oraz obejrzycie wyjątkowo rzadkie okazy minerałów z Rosji, Madagaskaru, a nawet Maroka. W czasie kiedy Wasze dzieci z nosami przyklejonymi do szyb będą oglądały kolejne minerały – Wy będziecie mogli napić się kawy albo wybrać pamiątki z wakacji z tamtejszego sklepiku.

Lokalizacja: Morska 1

Cena: bezpłatne z biletem do Latarni Morskiej. Jeśli zdecydowaliście się zobaczyć wyłącznie Muzeum (bez wchodzenia na Latarnię) wówczas ceny kształtują się następująco: 4 zł (bilet normalny), 3 zł (bilet ulgowy)

Czas zwiedzania: 30 minut

Wrażenia: żywa lekcja geologii w ciekawym otoczeniu.

Miasto Myszy

Wychodząc z Latarni Morskiej oraz Muzeum Minerałów nagle zauważycie małe, zupełnie niepozorne drzwiczki… Już zastanawiacie się co się za nimi kryje, podchodzicie bliżej i nagle znajdujecie się w prawdziwej mysiej norce! Miasto Myszy to jedyne miejsce na świecie, gdzie w naturalnych warunkach będziecie mogli obserwować myszy najróżniejszych ras. Pasjonująca wyprawa przez kolejne sale (takie jak zima, wakacje, tropiki oraz miasteczko) oraz mała, mysia architektura przeniosą Was w baśniowy świat zwierząt.

Lokalizacja: Morska 2 (podziemia Kapitanatu, vis a vis statków wycieczkowych i Latarni Morskiej).

Cena: 16 zł (bilet normalny), 14 zł (bilet ulgowy – dzieci do 15 roku życia).

Czas zwiedzania: zależy od Was.

Wrażenia: pasjonująca przygoda dla małych i dużych fanów ciekawostek przyrodniczych.

Rejsy statkiem w Kołobrzegu

Wszystkie szczury lądowe na pokład! Czas na wyprawę w nieznane i odkrywanie nowych lądów. Odcumować statek i cała naprzód! Tuż po wizycie w Mysim Świecie możecie szybko wskoczyć w zupełnie nową przygodę – rejs zabytkowym statkiem w Kołobrzegu. To zdecydowanie magiczne chwile nie tylko dla dzieci. Podczas pół godzinnego rejsu poczujecie się jak prawdziwi piraci, którzy dopiero przybywają do Kołobrzegu od strony morza. Piękne, piaszczyste plaże, intrygująca latarnia morska oraz zabudowania miasta w tle… Właśnie tak wygląda prawdziwa przygoda!

Lokalizacja: tuż przy Latarni Morskiej.

Cena: 30 zł (bilet normalny), 25 zł (bilet ulgowy).

Czas zwiedzania: około pół godziny.

Wrażenia: rodzinna przygoda w pirackich klimatach.

Piracka przygoda w Reducie Solnej

Po rejsie statkiem czas wstąpić do Bractwa Pirackiego! Ale najpierw czeka Was wielki test odwagi, umiejętności i hartu ducha. Musicie nauczyć się wiązać okrętowe liny, przygotować zupę dla całej załogi oraz jak przeżyć na morzu… Piracka przygoda w Reducie Solnej to kolejny punkt na Waszej mapie pirackich przygód. Tylko tutaj spotkacie prawdziwych piratów, nauczycie się robić węzły, poznacie najpopularniejsze szanty oraz będziecie mogli rozwiązać pirackie zagadki. Dla najodważniejszych majtków czeka konkurs wyplątywania się z więzów, cumowanie okrętu oraz lekcje fechtunku.

Lokalizacja: ul. Szyprów (przy Porcie Rybackim).

Cena: 13 zł/osoba.

Czas zwiedzania: zależy od Was.

Wrażenia: bezcenne!

Maszoperia Muzeum 6D

A teraz przeniesiecie się do 1913 roku i weźmiecie udział w spotkaniu maszoperii. Ale zanim usiądziecie przy stole z rybakami załóżcie okulary 3D – od teraz wszystkie będzie jeszcze bardziej realne! W drodze na spotkanie maszoperii zobaczycie jak wyglądało życie rybaków w początku XX wieku, wiatr nie raz potarga Wam włosy, a lekka, morska bryza orzeźwi wszystkie zmysły. Na miejsce spotkania odprowadzi Was krzyk mew oraz szum morza, a na sam koniec zasiądziecie przy stole z prawdziwymi rybakami. Maszoperia Muzeum 6D to muzeum inne niż wszystkie – tutaj możecie wszystkiego dotknąć, spróbować, głośno śmiać się i bawić.

Lokalizacja: Rodziewiczówny 15 (Promenada przy Ośrodku Kielczanka).

Cena: 20 zł (bilet normalny), 15 zł (bilet ulgowy – do 15 roku życia).

Czas zwiedzania: zależy od Was.

Wrażenia: świetna zabawa dla dzieci i rodziców pobudzająca wszystkie zmysły.

Pomerania: Rodzinny Park Rozrywki w Pyszce – 15 km od Kołobrzegu

A teraz czas na wycieczkę za miasto! Przygotujcie się na całodzienne szaleństwo na świeżym powietrzu w Pomeranii: Rodzinnym Parku Rozrywki w Pyszce. Wystarczy 15 minutowa podróż samochodem i nagle jesteście w świecie niesamowitych przygód! 8 metrowe zjeżdżalnie, ogromny statek, wyspa z małpim gajem, wspinaczka na wulkan, wioska Wikingów, dmuchany plac zabaw, strefa karuzel oraz strefa dla najmłodszych dzieci to tylko nieliczne atrakcje, które tutaj znajdziecie. Cały dzień na świeżym powietrzu oraz niezliczone atrakcje sprawią, że wszyscy będziecie wypoczęci i zadowoleni. Bardzo dobra infrastruktura oraz restauracje i bary wyłącznie ze zdrową żywnością pozwolą Wam zdrowo i aktywnie spędzić cały dzień.

Lokalizacja: Pyszka 4, Dygowo.

Cena: 60 zł (bilet normalny), 1 zł (dzieci do 80 cm wzrostu).

Czas zwiedzania: cały dzień.

Wrażenia: doskonała zabawa na świeżym powietrzu dla dzieci i rodziców.

Miasteczko Dziki Zachód w Zieleniewie

Pora cofnąć się w czasie. Wystarczy krótka podróż samochodem i nagle znajdziecie się na Dzikim Zachodzie! Tylko tutaj spotkacie prawdziwych kowboi, Indian oraz będziecie świadkami napadu na bank. Po szybkiej, kowbojskiej przekąsce w saloonie odwiedzicie wioskę Indian gdzie w wigwamie czekać na Was będzie indiańska szamanka. Na Dzikim Zachodzie w Zieleniewie oprócz miasteczka westernowego oraz wioski Indian czeka na Was wizyta w zoo oraz w parku rozrywki, gdzie będziecie mogli przejechać się na wielbłądzie, koniu lub przygotować list gończy z Waszymi zdjęciami!/

Lokalizacja: Szczecińska 68, Zieleniewo.

Cena: 40 zł (bilet normalny), 35 zł (bilet ulgowy – dzieci, młodzież, studenci i emeryci), dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny.

Czas zwiedzania: zależy od Was

Wrażenia: niezapomniane wrażenia dla wszystkich miłośników przygód.

Z pewnością zainteresują Cię kolejne artykuły:

Share

Z pewnością zainteresują Cię te artykuły