Trasy rowerowe w Kołobrzegu

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu – wypoczynek i aktywna zabawa

Dla wszystkich miłośników dwóch kółek mamy doskonałą wiadomość – Wasz pobyt w Kołobrzegu to świetna okazja do poznania nowych ścieżek rowerowych w nadmorskiej scenerii. Już nie musicie wybierać pomiędzy aktywnym wypoczynkiem, a błogim lenistwem. Kołobrzeg zgrabnie łączy plażowanie ze sportowymi atrakcjami.  Szum morza, lekka bryza, zapach nadmorskich lasów oraz niespotykane widoki – właśnie takie są trasy rowerowe w Kołobrzegu i okolicach.

Poniżej znajdziecie zestawienie ciekawych ścieżek rowerowych zarówno w Kołobrzegu jak i jego okolicach.

Gotowi?

Wskakujcie na rowery!

TRASY ROWEROWE – KOŁOBRZEG

Wsiadaj i jedziemy! Czas wyruszyć na trasy rowerowe w Kołobrzegu i okolicach! W naszym artykule znajdziesz informacje, dot. długości tras, stopnia trudności, orientacyjnego czasu przejazdu oraz rodzaju nawierzchni. W kilka krótkich chwil zaplanujesz rowerową wprawę dla całej rodziny łącząc błogi relaks i aktywny wypoczynek na dwóch kółkach. Życzymy przyjemnej lektury!

TRASY ROWEROWE W KOŁOBRZEGU

Większość polskich miast już od paru lat chętnie inwestuje w ścieżki rowerowe. Ekologia, rozładowanie ruchu samochodowego oraz aktywność fizyczna to główne motywy dla których powstają kolejne kilometry ścieżek. Trasy rowerowe w Kołobrzegu również doskonale wpisują się w ten trend. Jest jednak coś co je wyróżnia – niespotykane widoki oraz nadmorski klimat. Właśnie tak podróżuje się na dwóch kółkach po Kołobrzegu.

Poniżej znajdziecie dwie najciekawsze ścieżki rowerowe w Kołobrzegu:

TRASY ROWEROWE W KOŁOBRZEGU – OSIEDLE RADZIKOWO – PLAŻA

Długość trasy: 1,4 km

Czas przejazdu: 4 minut

Stopień trudności: łatwa

Rodzaj nawierzchni: brukowana

Trasa rowerowa i piesza z osiedla Radzikowo w kierunku morza to doskonały pomysł na zwiedzenie zachodniej części Kołobrzegu. Cała trasa prowadzi przez tereny bagienne, ogródki działkowe, przecina ścieżkę rowerową z Kołobrzegu do Grzybowa i kończy się dokładnie przy zejściu na plażę. W przyszłości trasa ma być całkowicie oświetlona dzięki czemu nawet wieczorne lub nocne przejażdżki będą przyjemne i bezpieczne.

TRASY ROWEROWE W KOŁOBRZEGU – NADMORSKI PARK ZDROJOWY

Długość trasy: 3,5 km

Czas przyjazdu: 10 minut

Stopień trudności: łatwa

Rodzaj nawierzchni: brukowana

Trasa rowerowa przez Nadmorski Park Zdrojowy w Kołobrzegu to świetny sposób na poznanie zdrojowej części miasta. Trasa rozpoczyna się pod Latarnią Morską i prowadzi wzdłuż plaży, aż do ostatnich ośrodków wypoczynkowych po wschodniej stronie miasta. Malowniczą przejażdżkę możecie urozmaicić przerwą na kawę i gofra oraz zakupem świeżo wędzonych ryb w jednej z mobilnych wędzarni.

TRASY ROWEROWE – KOŁOBRZEG I OKOLICE

Czy wiesz, że przez Kołobrzeg wiedzie trasa R-10 Eurovelo, która po ukończeniu ma połączyć wszystkie nadmorskie miejscowości wzdłuż całego polskiego wybrzeża Bałtyku? Jednak zanim trasa zostanie ostatecznie przygotowana już teraz możecie poznać najlepsze trasy rowerowe w okolicach Kołobrzegu. Kiedy pogoda dopisuje, a leżenie na plaży nie sprawia Wam już przyjemności nie ma lepszego sposobu na zwiedzenie okolic Kołobrzegu jak rowerem. Zabierzcie kaski, zapas wody, przekąskę i ruszamy!

TRASA ROWEROWA – KOŁOBRZEG – PODCZELE

Długość trasy: 8 km

Czas przejazdu: 25 minut

Stopień trudności: łatwa

Nawierzchnia: w większości po kostce brukowanej

Trasa rowerowa Kołobrzeg – Podczele to doskonały pomysł na pierwszą wycieczkę  krajoznawczą w okolicach Kołobrzegu. Wycieczkę zacznijcie pod Latarnią Morską skąd wyruszycie w kierunku wschodnim Nadmorskim Parkiem Zdrojowy do końca zabudowań sanatoryjnych. Następnie trasa wiedzie przez urokliwe i chronione obszary Ekoparku Wschodniego, aż do Podczela. Zabierzcie ze sobą aparat ponieważ po drodze będzie mnóstwo okazji do zdjęć w malowniczej scenerii.

TRASA ROWEROWA KOŁOBRZEG – SIANOŻĘTY

Długość trasy: 12 km

Czas przejazdu: 35 minut

Stopień trudności: łatwa

Nawierzchnia: w większości po kostce brukowanej

Trasa rowerowa Kołobrzeg – Sianożęty to kontynuacja trasy z Kołobrzegu do Podczela, która doskonale łączy naturalnie dzikie tereny Ekoparku Wschodniego z silną ingerencją człowieka w Podczelu, gdzie do dzisiaj znajdują się pozostałości zabudowy wojsk radzieckich. Ciekawą atrakcją jest tu lotnisko wojskowe, gdzie będziecie mogli przetestować ponad dwukilometrowy pas startowy dla odrzutowców oraz zwiedzić puste hangary.

TRASA ROWEROWA KOŁOBRZEG – USTRONIE MORSKIE

Długość trasy: 15 km

Czas przejazdu: 42 minuty

Stopień trudności: łatwa

Nawierzchnia: brukowana i asfaltowa

Trasa rowerowa Kołobrzeg – Ustronie Morskie to doskonały pomysł na dalszą wycieczkę. Z Sianożętów w kierunku wschodnim kierujcie się na Ustronie Morskie, gdzie dotrzecie do skrzyżowania z Międzynarodowym Szlakiem Pieszym E-9, który ciągnie się przez prawie całą Europę – od francuskiego Brest, aż do polskiego Braniewa. Dodatkowo właśnie w Ustroniu Morskim możecie wybrać się Błękitnym Szlakiem Pieszym do najstarszych dębów w Polsce – ponad 800 letniego dębu „Bolesławoraz 650 letniego dębu „Warcisław”.

TRASA ROWEROWA KOŁOBRZEG – MIELNO

Długość trasy: 36 km

Czas przejazdu: 1 godzina i 50 minut

Stopień trudności: średnia

Nawierzchnia: brukowana, asfaltowa i częściowo ścieżkami leśnymi

Trasa rowerowa Kołobrzeg – Mielno to świetny pomysł na cały dzień na świeżym powietrzu. Trasa w większości biegnie wzdłuż morza, przez dzikie tereny Ekoparku Wschodniego, lasy, pola uprawne oraz niewielkie pagórki. Po drodze w Gąskach koniecznie odwiedźcie latarnię morską! Zabierzcie również ze sobą koc piknikowy i zdrowe przekąski, które będziecie mogli zjeść podczas krótkiej przerwy na plaży lub na leśnej polanie.

TRASA ROWEROWA KOŁOBRZEG – DŹWIRZYNO

Długość trasy: 16,5 km

Czas przejazdu: 50 minut

Stopień trudności: łatwa

Nawierzchnia: asfaltowa oraz mineralna

Pora odkryć zachodnie tereny wokół Kołobrzegu! Trasa rowerowa Kołobrzeg – Dźwirzyno przez Grzybowo to uczta dla wszystkich zmysłów. Ścieżka została poprowadzona przez malownicze lasy, wzdłuż morza oraz częściowo przez byłe tereny wojskowe. Na odcinku do Grzybowa cała ścieżka jest oświetlona co ułatwia poruszanie się po niej zwłaszcza po zmroku.

TRASA ROWEROWA KOŁOBRZEG – MRZEŻYNO  – TRZEBIATÓW

Długość trasy: 35 km

Czas przejazdu: 1 godzina 40 minut

Stopień trudności: średnia

Nawierzchnia: 25 km asfaltowej ścieżki rowerowej oraz 10 km asfaltową szosą

Trasa Kołobrzeg – Mrzeżyno jest fragmentem międzynarodowej trasy R-10, która prowadzi przez lasy, wzdłuż morza oraz przy urokliwym jeziorze Resko. W Mrzeżynie warto zjechać do Trzebiatowa (13 km pomiędzy tymi miejscowościami), gdzie zobaczycie stare mury miejskie, Kościół Mariacki oraz Kościół św. Ducha.

TRASA ROWEROWA KOŁOBRZEG – POGORZELICA

Długość trasy: 37 km

Czas przejazdu: 1 godzina 50 minut

Stopień trudności: średnia

Nawierzchnia: 25 km asfaltowej ścieżki rowerowej oraz 10 km asfaltową szosą

Trasa rowerowa Kołobrzeg – Pogorzelica już chociażby ze względu na swoją długość – jest bardziej wymagającą trasą.  Dodatkowo na odcinku od Mrzeżyna do Pogorzelicy traficie na trudniejsze ścieżki na terenach leśnych, które jednak wynagrodzą piękne krajobrazy z tarasu widokowego na samym jej końcu. Infrastruktura na tej trasie jest dobrze przygotowana dlatego bez większych problemów co kilkanaście kilometrów znajdziecie dogodne miejsce na chwilę odpoczynku.

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW – KOŁOBRZEG

A co jeśli do Kołobrzegu przyjedziecie pociągiem lub autem do którego nie zmieszczą się rowery? To żaden problem! W Kołobrzegu funkcjonuje wiele wypożyczalni rowerów dzięki czemu nie musicie się martwić o ich transport. Większość wypożyczalni posiada ujednolicony cennik – godzina wynajmu to koszt 6 zł, natomiast cały dzień – 30 zł. Dodatkowo w cenie najmu roweru najczęściej bezpłatnie otrzymacie fotelik oraz kask do przewożenia dzieci.

Poniżej znajdziecie 4 najbardziej popularne wypożyczalnie rowerów w Kołobrzegu:

  • wypożyczalnia rowerów Kołobrzeg – miejsce wynajmu: ul. Wylotowa – Wczasowa 2;
  • rowery Kołobrzeg – miejsce wynajmu: ul. Szpitalna, Kasprowicza, Wyzwolenia 44 oraz dodatkowo – mobilny punkt dowozu/odbioru, który jest bezpłatny w przypadku wynajmu roweru na minimum 2 dni;
  • roverek – miejsce wynajmu: ul. Wschodnia 35;
  • cyklo wypożyczalnia rowerów – miejsce wynajmu: ul. Klonowa 17.

 

Z pewnością zainteresują Cię także inne artykułu o Kołobrzegu:

 

Share

Z pewnością zainteresują Cię te artykuły